Counter-Strike: Global Offensive oferuje do wyboru wiele różnych map. Część powstała przy okazji pierwszej gry z serii Counter-Strike, inne wraz z premierą CS:GO. Przy okazji tzw. operacji nadal dodawane są nowe. Sprawdźmy te najpopularniejsze.

INFERNO

Początki mapy sięgają samych początków serii gier sieciowych Counter-Strike. Jej pierwsza wersja wyszła jeszcze w 1999 roku, a przez kolejne lata była systematycznie rozwijana. Jest jedną z map turniejowych w CS:GO. Gracze rywalizują na terenie Włoszech. Uważana jest za jedną z lepiej zbalansowanych, czyli takich, na których terroryści i antyterroryści mają wyrównane szanse. Według portalu gry-online jest to także jedna z trudniejszych map ze względu na liczne ciasne przejścia.

MIRAGE

Ta mapa dla CS:GO została wydana w 2013 roku. Wcześniej jednak można było na niej grać w Counter-Strike 1.6, gdzie pojawiła się wśród innych nieoficjalnych - nosiła wtedy nazwę cpl_strike. Cieszy się wielką popularnością wśród polskich graczy. Rywalizują oni ze sobą na terenie Maroka, jak wskazuje otoczenie - jest to jedna z atrakcji turystycznych. Walka drużyn polega głównie na kontrolowaniu samego środka. Dużą rolę odgrywają granaty dymne ze względu na liczbę miejsc, w których przeciwnicy mogą się schować i “kampić” na biegnącego przeciwnika.

VERTIGO

Mapa została utworzona w 1999 roku, a do rodziny CS:GO dołączyła w październiku 2012 roku. Gracze rywalizują ze sobą na terenie jednego z wieżowców w Nowym Jorku, który jeszcze nie został ukończony. Ma ona do dzisiaj mieszane recenzje, ale jest dobrą odskocznią ze względu na swój oryginalny charakter - można chociażby przez nieuwagę zginąć, spadając z drapacza chmur. Terroryści mają za zadanie dokonać zamachu bombowego, a terroryści muszą im w tym przeszkodzić.

TRAIN

Prawdopodobnie akcja gry toczy się w Rosji, ponieważ na ścianach możemy dostrzec napisy w tym języku. Została stworzona w 1999 roku, a do CS:GO przeniesiono ją w roku 2014. W pierwszej wersji była możliwość… latania na gołębiu. Zachowały się filmiki takie jak ten, na których można sprawdzić jak to działało. Pierwsza wymiana ognia może nastąpić już w 11. sekundzie rozgrywki. Z gry szczególnie zadowolone będą osoby lubiące grać jako snajperzy.

NUKE

Pierwsza wersja mapy została wydana w 1999 roku. Pierwotnie jej akcja rozgrywała się na terenie elektrowni jądrowej w Niemczech. Później została ona przeniesiona do USA. Łatwiej na niej jest drużynom grającym jako antyterroryści. Jeden z graczy odnalazł jej pierwowzór z prawdziwego świata. Okazało się, że twórcy postanowili skopiować elektrownię jądrową Three Mile Island w Pensylwanii, USA.

COBBLESTONE

Omawiana mapa trafiła do CS:GO w grudniu 2013 roku. Jest ona dość obszerna i gracze z pewnością nie powinni narzekać na nudę i powtarzalność ze względu na duże zróżnicowanie wysokości terenu. Akcja prawdopodobnie toczy się gdzieś na terenie zamku we Francji. Terroryści mają za zadanie podłożyć bombę w jednym z dwóch miejsc w celu zabicia Lorda Williamsa. Antyterroryści muszą temu zapobiec. Co ciekawe, postać o której mowa, nigdy nie pojawia się w grach z serii Counter-Strike.