Counter-Strike: Global Offensive jest nieustannie rozbudowywany. Gra nie traci na popularności, więc twórcy nie ograniczają się do wypuszczania prostych aktualizacji. Co jakiś czas pojawiają się wydarzenia dostępne do pobrania i gry tylko w określonym czasie. Nazywane są one operacjami. Przyjrzyjmy się im bliżej.

OPERACJA PAYBACK

Pierwsza w historii CS:GO operacja. Wydarzenie było dostępne od 25 kwietnia do 31 sierpnia 2013 roku. Przepustka kosztowała 5,99 dolarów. W jej ramach można było zagrać w 7 map społeczności, które zostały dołączone do klasycznego trybu gry. Obejmowały one zarówno odbijanie zakładników jak i podkładanie bomb. Za wzięcie udziału w zabawie można było otrzymać 3 medale: brązowy za kupienie przepustki, srebrny za 10 godzin gry na załączonych mapach oraz złoty za 30 godzin gry.

OPERACJA BRAVO

Druga operacja została wdrożona 19 września 2013 roku, a zakończona 5 lutego 2014 roku. W jej ramach można było skorzystać z 7 nowych map społeczności oraz jednej, która była dostępna przy okazji poprzedniej. Operacja już po wydaniu otrzymała aktualizację, która dodała kolejne dwie mapy, a więc łącznie było ich 10. Po raz pierwszy w ramach operacji została dodana skrzynia ze skórkami do broni. Zmieniły się zasady otrzymywania odznak: brązowa za kupienie przepustki, srebrna za 10 godzin gry i 5 wygranych pojedynków na mapach operacyjnych oraz złota za 30 godzin gry i 15 wygranych.

OPERACJA PHOENIX

Trzecia operacja była dostępna do pobrania od 20 lutego do 11 czerwca 2014 roku. Jej cena wyniosła 2,99 dolarów. Gracze mogli spróbować swoich sił na ośmiu mapach społeczności, które były dostępne podczas dwóch poprzednich wydarzeń. Trzy tygodnie po zakończeniu, jedna z nich została na stałe dodana do gry. Zasady przyznawania odznak były takie jak poprzednio. Kolejny raz wraz z operacją udostępniono skrzynię ze skórkami do broni. Podobne zestawy były udostępniane wraz z każdą kolejną operacją.

OPERACJA BREAKOUT

Czwarta operacja dostępna była od 1 lipca do 2 października 2014 roku. Zawierała sześć nowych map społeczności - zarówno podkładanie bomb jak i odbijanie zakładników. W skrzyni z kolei gracze mogli znaleźć 14 skórek do broni. Jest ona pierwszą operacją, w której pojawiły się misje. Przyznawanie odznak miało związek z ich ukończeniem. Brązowa za samo kupienie przepustki, srebrna za 5 ukończonych misji, a złota za 15.

OPERACJA VANGUARD

Operacja została wdrożona 11 listopada 2014 roku, a zakończona 31 marca 2015 roku. Jej cena wyniosła 5,99 dolarów. Zostało dodanych 6 nowych map społeczności oraz zaktualizowana mapa Train. To pierwsza operacja, w której dodano kampanie - było ich 4, z czego dwie dodatkowo płatne po 2,99 dolarów każda. W udostępnionej skrzyni znalazło się 14 skórek broni. Brązową odznakę gracz uzyskiwał za kupienie przepustki, srebrną za uzyskanie 3 gwiazdek, a złotą za 4.

OPERACJA BLOODHOUND

W tym wydarzeniu można było wziąć udział od 26 maja do 1 października 2015 roku. Dodane zostały 4 nowe mapy społeczności, dwie które były dostępne podczas wcześniejszych operacji oraz jedna do misji obronnych. Cena przepustki wynosiła 5,99 dolarów. W ramach wydarzenia można było wziąć udział w dwóch kampaniach i zyskać 16 skórek broni. Brązową odznakę tradycyjnie otrzymywało się za samo kupienie przepustki. Tym razem do srebra trzeba było uzyskać 9 gwiazdek, a złota - 14.

OPERACJA WILDFIRE

Siódma operacja została wdrożona 17 lutego, a zakończona 15 lipca 2016 roku. Jej cena wynosiła 5,99 dolarów. W ramach wydarzenia zostało udostępnionych siedem nowych map społeczności, jedna ze starszych została zaktualizowana oraz dodano mapę kooperacyjną. Po raz pierwszy pojawiły się misje błyskawiczne. W ramach wydarzenia dano możliwość wzięcia udziału w dwóch kampaniach. Tradycyjnie już dodano skrzynię - znalazło się w niej 16 skórek do broni. Brązowa odznaka przyznawana była za kupno przepustki, srebrna za 9 gwiazdek, a złota za 14.

OPERACJA HYDRA

Ósma operacja dostępna była od 23 maja do 13 listopada 2017 roku w cenie 5,99 dolarów. Udostępniono 4 nowe mapy społeczności, dwie tylko do misji lub kooperacji oraz 3 z poprzednich wydarzeń. Po zakończeniu operacji, jeden z wprowadzonych do niej trybów na stałe został dodany do gry. W skrzyni gracze mogli znaleźć 23 skórki do broni. Po raz pierwszy przyznawano diamentową odznakę. By ją uzyskać trzeba było zdobyć 25 gwiazdek, do złotej wystarczyło 18, do srebrnej 5, a do brązowej samo kupno przepustki.

Przepustki do kolejnych operacji można kupić tam, gdzie samą grę, czyli na platformie Steam. Tam też powinny pojawiać się informacje o nowych wydarzeniach.