Counter-Strike: Global Offensive oferuje kilka różnych trybów rozgrywki. Każdy fan strzelanek znajdzie wśród nich coś dla siebie, bo wiele powtarza się także w innych grach tego typu lub są do siebie bardzo podobne.

Turniejowy

Najważniejszy ze wszystkich, stanowiący podstawę tego, czym jest CS:GO. Gracze dzielą się na dwie pięcioosobowe drużyny: terroryści vs. antyterroryści. Po rozegraniu 15. pojedynków następuje wymiana i ci, którzy grali jako terroryści są antyterrorystami i odwrotnie. Zwycięża drużyna, która jako pierwsza wygra 16 meczów. Możliwy jest także remis 15:15. Są dwa typy map do wyboru: rozbrajanie lub podkładanie bomby oraz ratowanie zakładników. Ten tryb ma wpływ na miejsce w ogólnym rankingu gry.

Uproszczony

Dobry na początek. Jest podobny do turniejowego, ale ma wiele istotnych zmian. Cała rozgrywka składa się z 15, a nie 30 rund, gracze mogą przenikać przez postaci sojuszników, nie da się strzelać do kolegów z drużyny. Obydwie ekipy otrzymują też już na starcie dodatkowe wyposażenie.

Deathmatch

Klasyka gatunku. W 10 minut trzeba wyeliminować jak największą liczbę przeciwników. Co prawda istnieje podział na drużyny, to jednak nie ma on większego znaczenia, bo nabijać można punkty strzelając do wszystkich, a więc wygrywa ta osoba, która będzie najskuteczniejsza. Od początku mamy nieograniczony niczym ekwipunek.

Wyścig zbrojeń

Ponownie toczy się samodzielną walkę. Różnica w stosunku do poprzedniego trybu polega na broni. Każde zabójstwo sprawia, że gracz jest lepiej uzbrojony. Na końcu dostaje złoty nóż. Wygrywa ta osoba, która zabije nim przeciwnika i zdobędzie więcej punktów.

Demolka

Gracz porusza się po zmniejszonej mapie na standardowych zasadach. Ponownie każde zabójstwo wpływa na posiadany ekwipunek. Po zlikwidowaniu przeciwnika, gracz otrzymuje lepszą broń.

Latający skaut

W świecie gry została zmniejszona grawitacja, a więc można dalej i wyżej skakać. Do wyboru są tylko 2 typy broni. Tryb ten został oficjalnie dodany w 2017 roku po zakończeniu operacji Hydra, która była dostępna przez kilka miesięcy.

To tylko przykładowe oficjalne tryby. Gra jest ciągle rozwijana i kolejne tryby dodawane do niej są np. wraz z nowymi wydarzeniami, zwanymi tutaj operacjami, które dostępne są przez określony czas. Wykonanie misji w nich zawartych kończy się otrzymaniem specjalnych odznaczeń. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od nowości, to tryb rankingowy na długo pozostanie najważniejszym z nich.